Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ngorongoro

 

Obrazek

Ngorongoro je rozlehlé území rozprostírající se mezi stěnami obrovské kaldery, prastarého vyhaslého vulkánu v severní Tanzánii. Přesná poloha NP Ngorongoro je 180 km západně od města Arusha. Dno kaldery leží ve výšce 1 800 m. V kaldeře o rozloze 260 km² je největší koncentrace volně žijících afrických zvířat. Žije zde přibližně 30 000 jedinců. Celá chráněná oblast má rozlohu 8 288 km².

Země v chráněném území je víceúčelová, což je v Tanzaniii rarita. Je zde zkombinována přísná ochrana divoké zvěře skloubená s zde žijícím obyvatelstvem. Využití půdy je řízené tak, aby předešlo negativním účinkům na zvěř. Kultivace půdy je v Ngorongoro zakázána.

Z fauny si zde můžeme vyjmenovat několik zástupců. Žijí zde samozřejmě překrásní lvi, levharty, buvoly, gazely, zebry, pakoně, sloni aj.

Charakteristický je pro území Ngorongoro kráter, který je zároveň největší neporušená sopečná kaldera na světě. Kráter, který se vytvořil když obrovský vulkán explodoval a zhroutil se zhruba před 2 miliony lety. Kráter je 610 m hluboký a dno má plochu je 260 km².

Ngorongoro je unikátní. Najdete zde bažiny i lesy, půda je zde úrodná.

Právě obrovský kráter, který vybuchl před třemi miliony lety, se stal nejnavštěvovanějším místem v Tanzánii. Pokud  jste ho ještě nenavštívili, směle do toho. Rozhodně nebudete litovat.

 

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář